Menu

Sádrokartony

Firma Madera Teco, s.r.o. se prací se sádrokartony věnuje od počátku svého působení na trhu. Máme s ní tedy již desetiletou zkušenost, což je dostatečně dlouhá doba, aby se naše firma mohla řadit mezi profesionální zástupce v tomto oboru. Důkazem toho je i přijetí firmy Madera Teco, s.r.o. do Cechu sádrokartonářů v roce 2003. Téhož roku nám také byla udělena osvědčení na montáž sádrokartonových systémů Knauf – jednoho z předních výrobců sádrokartonových produktů. Vysoce si však především ceníme ohlasů našich spokojených zákazníků, které jsou pro nás tím pravým oceneněním naší činnosti.

Co je to sádrokarton a jaké má vlastnosti ?

Již více než sto let se tento materiál využívá při stavebních pracech a po celou dobu si drží pověst materiálu moderního. Spojením kladných stránek dvou použitých materiálů – papíru a sádry – vznikla stavební technologie přesně se hodící do dnešní doby, kdy je třeba jednat rychle, hospodárně, ekologicky. Možná se divíte, že papír se sádrou dokáží nahradit mnohem důvěryhodnější materiály, primitivita složení je však jen zdánlivá. Při výrobě sádrokartonu je využívána kvalitní štuková sádra a prvotřídní karton.

Jaké že jsou tedy jeho vlastnosti ?

V první řadě je plně využita síla sádry v tom, že dokáže (díky pórům) regulovat vlhkost vzduchu v místnosti. Navíc při stavebních pracech, kdy je používán tzv. suchý způsob zdění, se míra vlhkosti ani dále nezvyšuje. V praxi se se sádrokartonem obvykle setkáte v podobě desek s rozměry 1,2 m x 2-3 m a v šířce od 1,25 cm. Manipulace s nimi a stavební práce jsou rychlé a prostor není znečištěn jako při použití jiných materiálů. Při správném postupu zůstane po řemeslnících na stěnách absolutně hladký povrch. Díky poměrně nízké hmotnosti je stavba staticky málo zatížena, sádrokartonové desky zlepšují její zvukovou a tepelnou izolaci. V neposlední řadě je na sádrokartonu ceněna vysoká požární odolnost a dnes nezbytná recyklovatelnost.

Využití sádrokartonu

Jednoduše řečeno je široké, nicméně setkáme se s ním především v úpravách interiérů. Snadno rozčleníte prostor pomocí sádrokartonových příček a dělících stěn. Můžete získat předsazené stěny zakrývající nežádoucí prvky (potrubí, nedostatky zdi), ve spojení s dalším izolačním materiálem nebo parozábranou takováto stěna zlepšuje kvalitu obývaného prostředí. Pomocí stropních podhledů se dá snížit výška místnosti nebo opět zakrýt jiné instalace, lze zabudovat stropní osvětlení nebo klimatizaci. Na stěnách lze dále pracovat s téměř libovolnými obklady, s nátěry a s tapetami. Pomocí sádrokartonu se dá také zcela zrekonstruovat podkroví.

Pozor! Sádrokarton i přes relativní pevnost nelze využívat jako materiál pro výstavbu nosných konstrukcí!

Naše nabídka

Firma Madera Teco, s.r.o. Vám v oblasti práce se sádrokartony nabízí tyto služby:

  • kompletní využití systémů Knauf
  • rekonstrukce podkrovních prostor
  • sádrokartonové předstěny a obklady stěn
  • příčky a dělící stěny
  • závěsné kazetové stropní podhledy, renovace podlah atd.

Firma Madera Teco, s.r.o. je schopna zajistit pro Vás veškeré záležitosti, na které si ve smyslu sádrokartonu vzpomenete, zabýváme se jím tzv. „od A do Z“. Vše od dodávky materiálu, přes přípravné práce, samotnou realizaci, až po dokončovací práce zařídíme sami. Plně se přizpůsobíme daným podmínkám a Vašim požadavkům. Pomůžeme Vám se všemi nezbytnými záležitostmi. Vše závisí na vzájemné komunikaci.

Neopomeňte navštívit sekci Kontakt.