Menu

Dřevostavba vs. zděný dům

Vypadá to jako zděný dům, ale není!
Sendvičovou dřevostavbu na první pohled mezi ostatními zděnými domy nepoznáte.Vypadá jako každý jiný moderní dům. A proč by ne, vždyť se jedná o dům plnohodnotný, v řadě ohledů však nadstandardní.

Dům má základovou desku, která může být méně masivní a dům je pak „lehčí“, samozřejmostí jsou obvodové i vnitřní stěny, dveře, okna, střešní krytina, rozvody vody, kanalizace, elektro, topení…Vedle těchto nezbytností může mít podlahové vytápění, rekuperaci, může využívat tepelné čerpadlo, solární kolektory, vyhoví i rozměrově velmi malé elektrické topení (tzv. přímotopy).

Fasáda bývá stejně jako u zděných domů minerální, silikátová i silikonová, bílá i probarvená do tisíců odstínů dle Vašeho přání, pod její vrstvou naleznete štuk, síť (perlinku), fasádní polystyren. V tomto odlišnosti nehledejme. Rozdíl bude patrný pro mírně zasvěceného člověka v tloušťce obvodových stěn, v z toho plynoucí menšího zapuštění (utopení) dveří a oken, ve výborných tepelněizolačních a akustických vlastnostech dřevostavby.

Na střechu si můžete dát satelitní anténu nebo bleskosvod, pokud se Vám třeba líbí vikýře, arkýře, balkóny, terasy, střešní okna,…my říkáme: „Ano, jistě, máte je mít!“ Strach není na místě.